Sexuálne zdravie potrebuje starostlivosť

Prestať fajčiť

Niektorí fajčiari svoju závislosť na tabaku (cigaretách) nechcú vôbec uznať. Fajčiari, ktorí sa snažia prestať fajčiť, často sa stretávajú s abstinenčnými príznakmi (fyzické i psychické). Tieto pocity nie sú príjemné a núti závislého na tabaku zapaľovať si ďalšiu cigaretu. Teda sú hlavnou príčinou neúspechu pri odvykaní od fajčenia. Najčastejšie abstinenčné príznaky fajčenia sú agresivita, podráždenosť a nervozita. Môžu trvať viac ako dva mesiace. Abstinenčné príznaky fajčenia spôsobené nedostatkom nikotínu, pretože telo fajčiara už je na ňom závislé.

Nikotín zvyšuje hladinu chemických látok v mozgu, ktoré zlepšujú náladu. Telo fajčiara si na tejto zvýšenie hladiny rýchlo zvyká, čo vedie k závislosti na nikotíne veľmi rýchlo. Pri odvykaní od fajčenia telo môže reagovať na zmeny týchto hladín celkom citlivo.

Ako prestať s fajčením bez nepríjemných pocitov a odmietnuť cigaretu raz a navždy? Prípravok Zyban a jeho generické verzie preukázali svoju účinnosť pri odvykaní od fajčenia. Okrem toho Zyban zmierňuje abstinenčné príznaky nedostatku nikotínu. Na rozdiel od iných prípravkov proti fajčeniu, Zyban neobsahuje nikotín, ale zvyšuje hladinu chemických látok v mozgu. Zatiaľ čo iné prípravky sa snaží bojovať ohňom proti ohňu, Zyban má iný prístup a umožňuje účinne a úplne prestať fajčiť!

Niektorí fajčiari svoju závislosť na cigaretách nechcú vôbec pripustiť. Najčastejšími abstinenčnými príznakmi fajčiarov sú agresivita, podráždenosť a nervozita. Nikotín zvyšuje hladinu chemických látok v mozgu, ktoré zlepšujú náladu. Naše telo si na tejto zvýšenie hladiny rýchlo zvyká, čo tiež vedie k závislosti na nikotíne veľmi rýchlo. Pri odvykaní od fajčenia telo môže reagovať na zmeny týchto hladín celkom citlivo.

Prípravok Zyban a jeho generické verzie preukázali svoju účinnosť pri odvykaní od fajčenia. Okrem toho tieto lieky zmierňujú abstineční príznaky nedostatku nikotínu. Na rozdiel od iných prípravkov proti fajčeniu, Zyban neobsahuje nikotín, ale zvyšuje hladinu chemických látok v mozgu. Zatiaľ čo iné prípravky sa snaží bojovať ohňom proti ohňu, Zyban má iný prístup a umožňuje účinne a úplne prestať s fajčením.